بازرسی جرثقیل

بازرسی جرثقیل و انواع آن و صدور گواهینامه سلامت متضمن ایمنی کاربری و افزایش قابل توجه عمر دستگاه جرثقیل می باشد. شرکت بازرسی آستا با دریافت همه مجوزهای لازم از مراجع مربوطه و سال‌ها تجربه در بازرسی جرثقیل ، همکار شما در ایمن ‌سازی جرثقیل‌هاتون هست. 

بازرسی جرثقیل

اگه به روال بازرسی و هدف اون و الزامات اولیه آشنا هستین باهامون تماس بگیرین. پس از تماس در اسرع وقت و در هر کجای ایران که هستین خدمات ما در دسترستون قرار می گیره. اگه نیاز به اطلاعات بیشتری دارین ادامه مطلب رو بخونین.

روال بازرسی جرثقیل

در صورت نیاز به بازرسی جرثقیل و صدور گواهینامه سلامت مشخصات فنی دستگاه، تعداد و محل بازرسی رو به ما اعلام کنین. بعد از اون یه پیش فاکتور از طرف آستا دریافت میکنین.‌ اگه پیش فاکتور مورد موافقتتون بود به ما اعلام کنین. در سریعترین زمان ممکن یه بازرس متخصص براتون اعزام میشه و کار بازرسی و تمام تست‌های لازم انجام میشه.

اگه دستگاه‌تون هیچ عدم انطباقی نداشت گواهینامه سلامت براش صادر میشه. در غیر این‌صورت یه گزارش عدم انطباق تصویری با شرح تمام جزيیات (طبق نمونه) دریافت می‌کنین.

بازرسی جرثقیل

در صورت وجود عدم انطباق، بازرسی دوم آستا رایگان هست. پس از دریافت گزارش عدم انطباق، شما یه ماه فرصت دارین تا موارد رو برطرف کنین و درخواست بازرسی دوم بدین.

مراحل بازرسی جرثقیل

مراحل بازرسی با مروری بر پرونده مدارک فنی و اجرایی جرثقیل و همچنین سوابق قبلی بازرسی شروع میشه. این بازرسی‌ها مجموعاً شامل ۶ مرحله میشه که به ترتیب به هر کدوم می‌پردازیم:

  1. در این مرحله سوابق تعمیرات و نگهداری جرثقیل بررسی شده است.  از به روز بودن مدارک و نگهداری صحیح جرثقیل اطمینان حاصل می‌کنیم.
  2. مرحله دوم، بازرسی چشمی اجزای جرثقیله. ابتدا مستقیم بودن بوم جرثقیل و عاری بودن آن از هرگونه صدمه ظاهری را بررسی می‌کنیم. قرقره‌ها و سیم بکسلها چک میشن و از سایز صحیح اونها و عاری بودن از هرگونه صدمه به آنها اطمینان حاصل می‌کنیم.
  3. قوانین جدید در خصوص بازرسی جرثقیل فقط دستگاه جرثقیل رو ملزم به دریافت گواهینامه نمی‌کنه. راننده جرثقیل هم باید تحت آموزش قرار گرفته باشه و بتونه امتحان تئوری و عملی رو با موفقیت پشت سر بگذاره. برای دریافت اون هم می‌تونید به این مطلب در مورد گواهینامه اپراتوری جرثقیل مراجعه کنین. همچنین می‌تونین به صفحه آموزش آستا برای آشنایی با سایر دوره‌ها مراجعه کنین.
  4. مرحله بعدی، بازرسی بلوک قلاب و همچنین بازرسی و تست عملکرد صحیح سیستم ایمنی ضد برخورد قلاب با بوم می‌باشد. برای جلوگیری از صدمه به سیستم بالابری جرثقیل هست.
  5. تست بار مرحله بسیار مهم بعدی در بازرسیه. این تست بار برای اطمینان از اینکه وینچ و سیم بکسل می‌تونن بار نامی جرثقیل را تحمل کرده و پاره نشن، انجام میشه.
  6. هنگام بازرسی جرثقیل و انجام تست بار، جرثقیل بایستی به مدت ۵ دقیقه در حالت سکون تحت بار قرار گرفته. سپس (در جرثقیل موبایلحدود یک متر به سمت جلو و عقب حرکت نماید. در همه این مراحل جرثقیل بایستی بار رو به صورت ایمن نگه داره و بتونه به جلو و عقب بدون مشکل حرکت کنه. عدم توانایی دستگاه و عدم تطابق با استانداردها در هر یک از مراحل بازرسی الزاماً به مورد تأیید قرار نگرفتن جرثقیل منجر میشه.

کلیه مراحل بازرسی برای انواع مختلف جرثقیل‌ها چندین ساعت طول میکشه و این مراحل برای تقریباْ تمامی جرثقیل ها یکسانه. پس اگه هر بازرسی‌ای کمتر از این طول کشید بدونین که یه جای کار می‌لنگه.

در نهایت توصیه می‌کنیم که برای تضمین ایمنی خودتون، پرسنل‌تون و تجهیزات کارگاه‌تون حتماً گواهینامه بازرسی بگیرین حتی اگه اونو از آستا نمیگیرین.

بازرسی جرثقیل

جهت مشاوره با کارشناسان شرکت بازرسی آستا تماس بگیرید.

شرکت مهندسی و بازرسی فنی آستـــــــا تنها شرکت دارنده هر ۳ مجوزبازرسی از مرکز تائید صلاحیت ایران ، سازمان ملی استاندارد ایران و مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت بهداشت کار در ایران

  • ارائه دهنده خدمات بازرسی کالای وارداتی و صادراتی و COI
  • ارائه دهنده خدمات بازرسی و صدور گواهینامه سلامت تاورکرین ، انواع جرثقیل ها ، کلایمر ، بالابر کارگاهی، لیفتراک ، دیگ بخار و مخازن تحت فشار، سیستم ارتینگ و چاه ارت، بازرسی آسانسور، بازرسی سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق، بازرسی جوش و NDT
  • ارائه دهنده خدمات آموزشی اپراتور تاور کرین و ریگری همراه با صدور گواهینامه

با ما تماس بگیرید : ۴۹۱۹۷۰۰۰-۰۲۱

!Your trusted associate, asta