بازرسی جرثقیل۱۴۰۳/۴/۲۷ ۱۳:۲۱:۵۸

بازرسی جرثقیل

ما در شرکت بازرسی آستا خدمات تخصصی بازرسی انواع جرثقیل را بر اساس استاندارد ASME B30 در سریع ترین زمان ممکن، با بهترین کیفیت و رقابتی‌ترین قیمت به انجام می‌رسانیم. شرکت بازرسی آستا با دریافت همه مجوزهای لازم از مراجع مربوطه و سال‌ها تجربه در زمینه بازرسی جرثقیل، همکار شما در ایمن ‌سازی جرثقیل‌ها است. ما با داشتن بازرسان شایسته و با تجربه قادر به بازرسی فنی انواع جرثقیل اعم از سقفی، موبایل، تاورکرین و …هستیم.همچنین بنابر درخواست کافرما قادر به بازرسی و تست جرثقیل در مراحل ساخت ، نصب و ادواری هستیم. برای آشنایی بیشتر با جرثقیل و ساختار آن مقاله جرثقیل چیست را مطالعه کنید.

خدمات شرکت بازرسی آستا در زمینه جرثقیل

بازرسی جرثقیل

بازرسی جرثقیل

آموزش بازرسی جرثقیل

آموزش بازرسی جرثقیل

مشاوره خرید جرثقیل

مشاوره خرید جرثقیل

 انواع جرثقیل

جرثقیل‌ها یا کرین‌ها به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند. ۵ تا از پرکاربردترین های آنها به شرح زیر هستند.

بازرسی انواع جرثقیل

جرثقیل سقفی

بازرسی انواع جرثقیل

جرثقیل موبایل

بازرسی انواع جرثقیل

جرثقیل تاورکرین

بازرسی انواع جرثقیل

جرثقیل بندری

بازرسی انواع جرثقیل

جرثقیل مونوریل

انواع بازرسی جرثقیل

انواع بازرسی جرثقیل به شرح زیر می باشند. برای دریافت مشاوره در خصوص بازرسی جرثقیل با کارشناسان شرکت بازرسی آستا تماس بگیرید.

بازرسی حین ساخت جرثقیل

بازرسی حین ساخت جرثقیل

بازرسی حین نصب جرثقیل

بازرسی حین نصب جرثقیل

بازرسی ادواری جرثقیل

بازرسی ادواری جرثقیل

آموزش بازرسی جرثقیل

دوره های آموزشی شرکت بازرسی آستا در زمینه جرثقیل به شرح زیر می باشند.

آموزش بازرسی جرثقیل

بازرسی انواع جرثقیل و لیفتراک

آموزش بازرسی جرثقیل

ایمنی و اپراتوری جرثقیل های سقفی

آموزش بازرسی جرثقیل

ایمنی و اپراتوری جرثقیل های موبایل

آموزش بازرسی جرثقیل

ایمنی و اپراتوری جرثقیل های برجی

آموزش بازرسی جرثقیل

آموزش ریگری (باربندی)

آموزش بازرسی جرثقیل با کمک سیمولاتور تاورکرین

افرادی که درگیر عملیات باربرداری و نصب جرثقیل می‌شوند.لازم است اطلاعات کافی درباره جرثقیل و اصول کار با آن را داشته باشند.لازمه درک و شناخت اصول کار با جرثقیل ها، آشنایی مختصر با مفاهیم ساده فیزیک و مکانیک است که همه این موارد در دوره های آموزشی بازرسی جرثقیل آستا آموزش داده می‌شود.تجهیزات کمک آموزشی نقش مهمی در عمق بخشیدن به یادگیری داوطلبان ایفا می‌کنند. شرکت بازرسی آستا  با کمک سیمولاتور تاورکرین ( شبیه ساز تاورکرین) ، انواع و اقسام تجهیزات لیفتینگ و امکانات سمعی و بصری می‌تواند تخصصی ترین آموزش بازرسی جرثقیل و ایمنی باربرداری را به شما ارایه نماید.

سیمولاتور تاورکرین

مشاوره خرید جرثقیل

خرید جرثقیل، چه برای مصارف صنعتی و چه ساختمانی، به دلیل تنوع مدل‌ها و آپشن‌های موجود، می‌تواند چالش‌برانگیز باشد. انتخاب جرثقیل نامناسب نه تنها راندمان کار را کاهش می‌دهد، بلکه می‌تواند خطرات ایمنی را نیز به همراه داشته باشد.همچنین به دلیل هزینه زیاد خرید و یا تعمیر قطعات جرثقیل، کارفرما نیاز به مرجع متخصص و قابل اعتماد برای انتخاب و خرید نهایی جرثقیل دارد.شرکت بازرسی آستا با تکیه بر توان علمی و تخصصی کارشناسان خود و سابقه کار طولانی در این زمینه آمادگی خود را جهت ارائه خدمات مشاوره تخصصی در پروسه خرید جرثقیل اعلام می‌دارد. به علاوه، در زمینه کارشناسی حوادث جرثقیل اعم از سقوط، شکستگی، واژگونی و… می‌تواند نظر کارشناسی خود را اعلام نماید.

مشاوره خرید جرثقیل
مشاوره خرید جرثقیل
مشاوره خرید جرثقیل

جدول بار جرثقیل

جدول بار جرثقیل و آشنایی با نحوه استفاده از آن تاثیر عمده‌ای در کاهش حوادث باربرداری در صنعت لیفتینگ دارد. هر جرثقیل یک جدول بار دارد که به صورت خلاصه ظرفیت باربرداری آن جرثقیل را در ارتفاع و شعاع‌های کاری متفاوت مشخص می‌کند. جزئیات و ویژگی‌های آن را بیان می کند و نشان می‌دهد که چگونه با تغییر شعاع کاری و زاویه، ظرفیت‌های بالابری تغییر می کند.اگر به عنوان مسئول عملیات باربرداری و اپراتور، جدول بار جرثقیل را به درستی بررسی کنید و یا با نحوه استفاده از آن آشنایی کامل نداشته باشید، ممکن است خود و همه افراد حاضر در پروژه و همچنین تجهیزات باربرداری را با مخاطرات جدی روبرو نمایید.برای آشنایی بیشتر با جزئیات جدول بار روی دکمه آن کلیک کنید.

جدول بار جرثقیل

تست بار جرثقیل

تست بار جرثقیل فرآیندی است که در آن توانایی جرثقیل در تحمل حداکثر ظرفیت بار ارزیابی می‌شود. این تست شامل بارگذاری جرثقیل با وزنه‌های سنگین برای بررسی عملکرد صحیح اجزا و سیستم‌های مختلف آن در شرایط حداکثر بار است. تست بار جرثقیل شامل دو نوع استاتیک و دینامیک است.بازرس جرثقیل پس از انجام تست بار و اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه در بار مورد نظر، عدد مذکور را به عنوان ظرفیت مجاز جرثقیل در گواهینامه سلامت دستگاه ذکر می کند. اپراتور یا بهره بردار به هیج وجه مجاز نیستند خارج از ظرفیت درج شده در گواهینامه سلامت جرثقیل باربرداری انجام دهند. در غیر این صورت مسئولیت حوادث احتمالی و یا واژگونی و سقوط جرثقیل به عهده آنان خواهد بود. برای آشنایی بیشتر با جزئیات تست بار جرثقیل و ضرورت انجام آن کلیک کنید.

تست بار جرثقیل

چک لیست بازرسی جرثقیل

چک لیست بازرسی جرثقیل، اسناد و مدارک هر شرکت بازرسی بوده و وظیفه تهیه آن به عهده مدیر فنی است. یک بازرسی کامل و با کیفیت مستلزم وجود یک چک لیست بازرسی است که همه جوانب بازرسی از یک دستگاه را شامل شود. چک لیست بازرسی جرثقیل، ساختار و عملکرد جرثقیل را قبل از شروع عملیات معمول آن بررسی می کند. این چک لیست ها به اپراتورها کمک می کند تا آسیب های ساختاری قابل مشاهده مانند قلاب جرثقیل، طناب های مفتولی و غیره را بررسی کنند. همچنین به تعیین وضعیت دستگاه از جمله علائم هشدار دهنده، ترمزها، کنترل ها و غیره کمک می کند. از این رو این کار اهمیت بسیاری در روند ایمنی پروژه و جرثقیل ها خواهد داشت. همه جرثقیل های کارکرده و نو برای اینکه مشخص شود هیچ خطری از لحاظ ایمنی وجود ندارد باید بازرسی اولیه شوند .سپس بازرسی ادواری طبق چک لیست مربوطه با فاصله های زمانی معین باید انجام شوند.

اهمیت بازرسی فنی جرثقیل

جرثقیل‌ها به عنوان تجهیزاتی حیاتی در صنایع مختلف، نقش مهمی در جابجایی بار و انجام عملیات مختلف دارند. با توجه به ماهیت کار جرثقیل‌ها و خطرات بالقوه‌ای که در صورت عدم عملکرد صحیح آنها وجود دارد، بازرسی فنی جرثقیل از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. بازرسی جرثقیل فرآیندی است که به منظور شناسایی و رفع هرگونه نقص یا ایراد در اجزا و سیستم‌های مختلف جرثقیل انجام می‌شود. این بازرسی شامل بررسی دقیق بدنه، موتور، ترمزها، قلاب، سیم بکسل، سیستم‌های هیدرولیک و الکتریکی و سایر اجزای جرثقیل به منظور اطمینان از سلامت و عملکرد صحیح آنها است.انجام بازرسی جرثقیل بر اساس دلایل زیر است :

ایمنی ، عملکرد ، کاهش هزینه ها، افزایش طول عمر و رعایت قوانین

مهم‌ترین دلیل انجام بازرسی جرثقیل، تضمین ایمنی اپراتور جرثقیل، افراد حاضر در محل کار و همچنین بار است. با انجام بازرسی می‌توان از سلامت و عملکرد صحیح تمام اجزای جرثقیل، از جمله بدنه، موتور، ترمزها، قلاب، سیم بکسل و … اطمینان حاصل کرد و از بروز هرگونه نقص یا خرابی در حین کار که می‌تواند منجر به حوادث ناگوار و جبران‌ناپذیری شود، جلوگیری کرد.

بازرسی فنی جرثقیل

استاندارد بازرسی جرثقیل

استاندارد جرثقیل شامل الزامات عمومی طراحی، مواد، ساخت، نصب، بازرسی، آزمون و دیگر جنبه های انواع جرثقیل ها است. این استاندارد باید برای خرید و تامین انواع جرثقیل ها مورد استفاده قرار گیرد. در ایران، استاندارد مرجع بازرسی جرثقیل‌ها  ASME B30 است.

روال بازرسی جرثقیل و دریافت گواهی سلامت

در صورت نیاز به بازرسی جرثقیل و دریافت سرتیفیکیت جرثقیل یا گواهی سلامت ، مشخصات فنی دستگاه، تعداد و محل بازرسی را به شرکت بازرسی آستا اعلام کنید. سپس از طرف شرکت آستا پیش فاکتور دریافت می‌کنید.‌ موافقت کارفرما در خصوص پیش فاکتور بایستی به صورت کتبی یا شفاهی به شرکت اعلام شود. پس از اعلام موافقت و پرداخت پیش فاکتور (بر اساس الزامات INSO-ISO-IEC 17020)، در سریع ترین زمان ممکن بازرس متخصص به پروژه اعزام شده و کار بازرسی و کلیه تست های مورد نیاز انجام خواهد شد.
اگر دستگاه‌ مورد بازرسی بر اساس استاندارد مربوطه هیچ عدم انطباقی نداشت، گواهینامه بازرسی جرثقیل را دریافت خواهید کرد. در غیر این صورت گزارش عدم انطباق تصویری با شرح تمام جزییات (طبق نمونه) برای کارفرما ارسال می شود. برای رفع عدم انطباق دو ماه فرصت دارید. در صورت وجود عدم انطباق، بازرسی دوم آستا همیشه رایگان است.

مراحل بازرسی جرثقیل

نمونه گواهی سلامت بازرسی جرثقیل

نمونه گزارش عدم انطباق

نمونه گواهی سلامت بازرسی جرثقیل

مراحل بازرسی جرثقیل

مراحل  بازرسی جرثقیل  با  مروری  بر  پرونده  مدارک  فنی  و  اجرایی  جرثقیل  و  همچنین  سوابق  بازرسی قبلی  شروع  می شود. این بازرسی‌ها مجموعا شامل شش مرحله می شود. کلیه مراحل بازرسی برای جرثقیل‌ چندین ساعت به طول می‌انجامد.مراحل  بازرسی جرثقیل  با  مروری  بر  پرونده  مدارک  فنی  و  اجرایی  جرثقیل  و  همچنین  سوابق  بازرسی قبلی  شروع  می شود. این بازرسی‌ها مجموعا شامل شش مرحله می شود. کلیه مراحل بازرسی برای جرثقیل‌ چندین ساعت به طول می‌انجامد.

مراحل بازرسی جرثقیل

بازرسی سیم بکسل از الزامات روند بازرسی روزانه، ماهانه و ادواری هر جرثقیل است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع صدمات وارده به سیم بکسل، روش تشخیص و بازرسی سیم بکسل و همچنین آشنایی با ساختمان سیم بکسل و انواع آن روی دکمه زیر کلیک کنید.قلاب جرثقیل یک قطعه‌ی فولادی منحنی شکل است که به انتهای سیم بکسل یا زنجیر جرثقیل متصل می‌شود و برای بلند کردن و جابجایی بار استفاده می‌شود.در واقع، قلاب تنها نقطه‌ی اتصال بین جرثقیل و بار است و وظیفه‌ی مهم نگه‌داشتن و بلند کردن بار را به عهده دارد. به همین دلیل، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید از جنس مرغوب و با استحکام کافی ساخته شده باشد تا بتواند وزن بار را تحمل کند.یکی از بخش های مهم در هنگام بازرسی جرثقیل ، بازرسی قلاب جرثقیل است.

لیفتینگ پلن

لیفتینگ پلن

همان طوری که پیش‌تر اشاره شد،‌ برای تضمین عملکرد ایمن جرثقیل‌ها، این دستگاه‌ها با دقت بسیار زیاد طراحی، تست و ساخته شده‌اند. اگر که تحت شرایط مناسب مورد استفاده قرار بگیرند،‌ شرایط ایمن و قابل اعتمادی را برای باربرداری مهیا می‌نمایند. شرایط ویژه جرثقیل‌ها از لحاظ جابجایی بارهای سنگین در ارتفاعات بالا، احتمال وقوع حوادث فاجعه بار را به شدت افزایش می‌دهد. اگر دستورات ایمنی مربوط به این دستگاه‌ها و رعایت قدم به قدم همه مراحل بازرسی جرثقیل موبایل مورد توجه قرار نگیرند، این حوادث هر لحظه می تواند به وقوع بپیوندند. پیشگیری از وقوع این گونه حوادث، به وسیله برنامه‌ریزی عملیات باربرداری  (لیفتینگ پلن) میسر خواهد شد. مسئول عملیات باربرداری باید آگاهی کاملی از کلیه مراحل کار داشته و کلیه خطرات احتمالی را نیز پیش بینی نماید.

همان طوری که پیش‌تر اشاره شد،‌ برای تضمین عملکرد ایمن جرثقیل‌ها، این دستگاه‌ها با دقت بسیار زیاد طراحی، تست و ساخته شده‌اند. اگر که تحت شرایط مناسب مورد استفاده قرار بگیرند،‌ شرایط ایمن و قابل اعتمادی را برای باربرداری مهیا می‌نمایند. شرایط ویژه جرثقیل‌ها از لحاظ جابجایی بارهای سنگین در ارتفاعات بالا، احتمال وقوع حوادث فاجعه بار را به شدت افزایش می‌دهد. اگر دستورات ایمنی مربوط به این دستگاه‌ها و رعایت قدم به قدم همه مراحل بازرسی جرثقیل موبایل مورد توجه قرار نگیرند، این حوادث هر لحظه می تواند به وقوع بپیوندند. پیشگیری از وقوع این گونه حوادث، به وسیله برنامه‌ریزی عملیات باربرداری  (لیفتینگ پلن) میسر خواهد شد. مسئول عملیات باربرداری باید آگاهی کاملی از کلیه مراحل کار داشته و کلیه خطرات احتمالی را نیز پیش بینی نماید.

الزام بازرسی ماشین آلات

بازرسی جرثقیل حین ساخت

در بازرسی جرثقیل در حین ساخت، شرکت بازرسی می‌تواند شخص ثالث از طرف کارفرما یا خریدار جرثقیل باشد. شرکت بازرسی بایستی به کلیه فرآیند های ساخت نظارت کامل داشته باشد. پس از طی همه این مراحل گواهینامه ساخت جرثقیل صادر خواهد شد. در خصوص بازرسی حین ساخت موارد زیر توسط بازرس یا بازرسین مستقر در شرکت سازنده جرثقیل مورد بررسی قرار می گیرد:

 • مرور قرار داد مابین شرکت سازنده و کارفرما (خریدار)
 • اخذ اطلاعات تکمیلی مورد نیاز جهت انجام بازرسی
 • مطالعه و مرور بر طراحی جرثقیل و نقشه های اجرایی که به تایید کارفرما رسیده باشد
 • بازرسی مواد اولیه که خود به دو دسته تقسیم می گردد:
  1. مواد اولیه یا اقلام خرید خارجی: مانند تجهیزات برقی، گیربکس ها، الکتروموتورها، درام ها و اقلام مشابه
  2. مواد اولیه یا اقلام خرید داخلی : شامل ورق های آهنی، تیرآهن، پیچ و مهره، الکترودهای جوشکاری و رنگ
بازرسی حین ساخت جرثقیل

در موارد فوق بازرس ملزم به مطابقت آنالیز مواد، لیبل ها ، پلاک ها و مشخصات فنی این اقلام با مدارک و اسناد موجود و معتبر می باشد. بازرس در صورت مشاهده مغایرت می بایست کارفرما را مطلع نماید.

بازرسی جرثقیل حین نصب

بازرسی جرثقیل در حین نصب پس از Final Assembly و قبل از قرار گرفتن در سرویس طبق استانداردهای ISO و ANSI و FEM و CMAA صورت می پذیرد. بازرسی در حین نصب و راه اندازی پس از بازرسی های صورت گرفته در محل کارخانه انجام می پذیرد. در بازرسی حین نصب ۱۱ مورد زیر می بایست رعایت گردند:

 1. بازرسی ظاهری
 2. بررسی سیستم برقی
 3. بررسی سیستم Earth
 4. تست های عملکردی (Functional Tests)
 5. تست های اضافه بار (Overload Tests)
 6. بازرسی اتصالات و پیچ ها
 7. تست خیز (Deflection Test)
 8. تست های عملکردی (Performance Test)
 9. مارکینگ (Marking)
 10. اطلاعات فنی (Technical Information)
 11. گواهینامه های تست
بازرسی جرثقیل حین نصب

بازرسی ادواری جرثقیل

در بازرسی ادواری، کارکرد جرثقیل و کلیه قطعات و تجهیزات مورد بازرسی قرار می گیرند. در صورت مشاهده مغایرت با استاندارد، بازرس موظف است از ادامه فعالیت جرثقیل جلوگیری نماید. بر اساس استاندارد، بازرسی جرثقیل ها به صورت دوره های شش ماهه است. در صورتی که جرثقیل مورد تائید باشد گواهینامه ای برای مدت شش ماه صادر می گردد. در مواردی که ایراد و اشکال جرثقیل بیش از حدبوده و کاربری جرثقیل باعث بروز حادثه و ایجاد خسارت های مالی و جانی گردد، بازرس مربوطه می بایست سریعا اقدام به جلوگیری از کاربری جرثقیل نموده و کاربری و بازرسی مجدد منوط به رفع ایرادات خواهد گردید.

تعمیرات اساسی جرثقیل و همچنین سقوط و یا واژگونی آن باعث ابطال گواهینامه سلامت جرثقیل می شود. اگر چه اعتبار گواهینامه سلامت جرثقیل بر اساس استانداردهای مربوطه حداکثر ۶ ماه پیش بینی شده است، اما پس از هر تعمیر اساسی مجددا بایستی مورد بازرسی قرار گرفته و گواهینامه سلامت دریافت نماید.

بازرسی ادواری جرثقیل

آشنایی با انواع جرثقیل

جرثقیل سقفی

جرثقیل سقفی کابین دار نوعی جرثقیل است که برای بلند کردن و جابجایی بار در ارتفاعات از آن استفاده می‌شود. این جرثقیل ها از یک پل افقی که بر روی ریل‌های نصب شده در سقف حرکت می کند، تشکیل شده اند. بر روی این پل، یک یا دو ترولی مجهز به بالابر و سیستم حرکتی وجود دارد که کابین اپراتور نیز به آن متصل می شود.بازرسی جرثقیل سقفی از جمله الزامات ایمنی در محیط‌های صنعتی به شمار می‌رود و به منظور کاهش خطرات و افزایش طول عمر این تجهیزات انجام می‌شود.پیش نیاز بازرسی جرثقیل سقفی تسلط کامل به استانداردهای مربوطه و همچنین مهارت و تجربه در امر بازرسی می‌باشد.برای مطالعه بیشتر ، مقاله جرثقیل سقفی را بخوانید.

جرثقیل سقفی
جرثقیل برجی

جرثقیل برجی

جرثقیل های برجی از یک دکل عمودی یا برج تشکیل شده اند که از یک بازوی افقی یا بوم پشتیبانی می‌کند که بر روی محل ساخت و ساز گسترش می یابد. بازو به یک چرخ دستی متصل می‌شود که می تواند در طول بازو حرکت کند و به جرثقیل اجازه می‌دهد بارهای سنگین را به صورت افقی بلند کرده و جابجا کند.این نوع جرثقیل ها برای پروژه های بزرگ ساختمانی یا برج سازی استفاده می شود. به دلیل اینکه دامنه کاری بسیار زیادی دارند نمی توان منطقه یا محدوده باربرداری یا بارگیری را خالی از سکنه یا به اصطلاح منطقه را ایمن نمود. به همین دلیل بازرسی دوره ای این نوع جرثقیل و استفاده از جرثقیل های بروز و استاندارد دارای اهمیت ویژه ای است تا از بروز هرگونه حادثه جانی و مالی جلوگیری به عمل آید. بازرسی و صدور گواهینامه سلامت تاور کرین (جرثقیل برجی) مطابق استاندارد  ASME B30.3 انجام می شود.برای اطلاعات بیشتر مقاله جرثقیل برجی را مطالعه کنید.

جرثقیل موبایل (متحرک)

موبایل کرین یا جرثقیل موبایل، جرثقیلی است که “به وسیله کابل فولادی و یا جک‌های هیدرولیکی قدرتمند کنترل می‌شود. این نوع از جرثقیل به وسیله‌ی خودرویی با زنجیر و یا با لاستیک‌های بادی حرکت می کند و بر روی کامیون نصب می شود.”به جرثقیل موبایل  جرثقیل متحرک یا جرثقیل ماشینی هم گفته می‌شود.از آنجایی که جرثقیل‌ها نقش پر رنگی در کارگاه‌های ساخت امروزی دارند، مراحل بازرسی جرثقیل موبایل باید شامل یک بررسی همه جانبه از کلیه فاکتورهای مؤثر بر عملکرد ایمن جرثقیل موبایل و اثرات کارکرد آن بر سایر جرثقیل‌های کارگاهی باشد. این بازرسی‌ها باید به طور منظم و توسط بازرسان واجد شرایط بر طبق استاندارد جهانی انجام شود تا از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری شود.برای مطالعه بیشتر درباره جرثقیل موبایل آن را کلیک کنید.

جرثقیل موبایل

مقالات

سوالات متداول

شرکت بازرسی جرثقیل از چه نهادهایی باید مجوز داشته باشد؟۱۴۰۰/۵/۱۸ ۱۰:۱۶:۳۶

سازمان استاندارد و مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار، هر دو نسبت به صدور مجوز بازرسی جرثقیل برای اشخاص حقیقی و حقوقی اقدام نموده‌اند. شرکت بازرسی آستا هر دو مجوز را دریافت نموده است.

مجوز بازرسی جرثقیل شرکت آستا از طرف چه نهادی صادر شده است؟۱۴۰۰/۵/۱۸ ۱۰:۱۶:۳۱

شرکت بازرسی آستا (آتی سازان تاسیسات ایرانیان) از مرکز تایید صلاحیت شرکت‌های بازرسی و سازمان استاندارد و مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار مجور بازرسی جرثقیل را دریافت نموده است. کلیه مجوزها و گواهینامه‌های مربوطه از طریق قسمت مجوزها در سایت این شرکت در دسترس است.

چگونه گواهینامه اپراتوری تاورکرین بگیرم؟۱۴۰۰/۵/۱۸ ۱۰:۱۶:۲۶

شرکت بازرسی آستا به عنوان مرکز آموزش مورد تایید سازمان استاندارد و سازمان فنی و حرفه‌ای، نسبت به صدور گواهینامه اپراتوری تاورکرین برای علاقمندان اقدام می‌نماید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما تماس بگیرید. ۰۲۱۴۹۱۹۷۰۰۰

مزایای بازرسی جرثقیل چیست؟۱۴۰۰/۵/۱۸ ۱۰:۱۶:۲۲

بازرسی جرثقیل در مراحل ساخت و نصب و کارکرد و بازرسی‌های دوره‌ای، شامل مزایای زیر است:

 • خریدار در جریان کلیه عملیات ساخت جرثقیل و پیشرفت مرحله به مرحله پروژه قرار می‌گیرد.
 • سازنده موظف به رعایت کلیه ضوابط استاندارد و رفع عیوب می‌گردد.
 • علاوه بر کنترل کیفیت از جانب واحد کنترل کیفیت شرکت سازنده، کنترلی مضاعف توسط شرکت بازرسی فنی صورت می‌گیرد. این کنترل‌ها شامل تست‌های مخرب و غیرمخرب، آنالیز مواد اولیه، مطابقت اقلام وارداتی طبق SPEC و استانداردهای معتبر ملی و بین المللی.
 • کارکرد ایمن و مطلوب جرثقیل و آرامش خاطر کاربر.
هدف از بازرسی جرثقیل چیست؟۱۴۰۰/۵/۱۸ ۱۰:۱۶:۱۶

بازرسی از جرثقیل‌ها به دلایل زیر انجام می‌شود:

 • جلوگیری از بروز حوادث و صدمات جانی
 • جلوگیری از به وجود آمدن خسارت‌های مالی ناشی از حوادث
 • کم کردن هزینه‌های نگهداری و تعمیرات
 • جلوگیری از توقف ساخت و تولید
 • تلاش برای برقراری و ترویج فرهنگ ایمنی
استاندارد بازرسی جرثقیل چیست؟۱۴۰۰/۵/۱۸ ۱۰:۱۵:۴۶

در ایران، استاندارد مرجع بازرسی جرثقیل‌ها  ASME B30 است.

اعتبار گواهینامه سلامت جرثقیل چقدر است؟۱۴۰۰/۵/۱۸ ۸:۵۸:۳۷

اعتبار گواهینامه سلامت جرثقیل ۶ ماه است.

Leave A Comment

Go to Top