گواهینامه اپراتوری تاورکرین

اگر فردی علاقه مند به کار های عملی تخصصی باشد و در برابر ماشین ها و وسایل سنگین آرامش خود را حفظ کند و همچنین نسبت به ماندن در ارتفاعات حتی بالاتر از پرندگان مشکلی نداشته باشد ، شرایط تبدیل شدن به یک اپراتور تاور کرین را بعد از گرفتن گواهینامه و داشتن و مهارت و تجربه را دارد.

اپراتوری تاورکرین نیز مانند هر دستگاه دیگری نیاز به مهارت و تجربه دارد. این مهم صرفاً‌ از طریق آموزش صحیح قابل دستیابی می‌باشد. پیش‌نیاز دریافت گواهینامه اپراتوری تاورکرین، آموزش‌های تخصصی و آزمون تئوری و عملی است. شرکت بازرسی آستا با دریافت مجوز آموزش سازمان فنی و حرفه‌ای به عنوان اولین آموزشگاه آموزش اپراتوری تاورکرین در تهران و همچنین مجوز آموزش از سازمان استاندارد، اقدام به آموزش متقاضیان می‌نماید.

اپراتور تاورکرین

آموزش و گواهینامه اپراتوری تاورکرین با دستگاه شبیه‌ساز (Simulator) تاورکرین

کار با سیستم‌ها و دستگاه‌های پیچیده و استفاده‌ی صحیح و مفید از آن‌ها، بستگی مستقیم به دقت، مهارت و تجربه‌ی اپراتور دارد. از طرف دیگر انجام دوره‌های آموزشی روی سیستم اصلی پرهزینه بوده و گاهی خسارت جبران‌ناپذیری به دنبال دارد. دستگاه‌هایی تحت عنوان شبیه‌ساز یا سیمولاتور ساخته می‌شوند که عملکرد سیستم واقعی را شبیه‌سازی می‌نماید. بدین ترتیب کارآموز برای آموزش با سیستم پیچیده و آشنایی با عملکرد آن در شرایط مشابهی که سیمولاتور فراهم می‌سازد به آموزش کار با سیستم می‌پردازد.

آموزش اپراتوری تاورکرین
آموزش اپراتوری تاورکرین

در این راستا شرکت بازرسی آستا با تکیه بر تجربه چندین ساله بازرسی فنی انواع جرثقیل‌ها و تجهیزات بالابری، از اولین دستگاه شبیه ساز آموزش اپراتوری تاور کرین در بیست و یکمین نمایشگاه صنعت نفت پرده‌برداری کرد. مهندس امید صالحی در مراسم رونمایی از این سیمولاتور آموزش اپراتوری تاورکرین در غرفه این شرکت در نمایشگاه گفت: این شبیه ساز به صورت کاملا بومی در کمتر از یک سال به دست محققان و متخصصان این شرکت به منظور ارتقای ایمنی آموزش اپراتوری تاورکرین ساخته شده است.

قطعات سیمولاتور تاورکرین (شبیه ساز)

شبیه‌ساز آموزش اپراتوری تاورکرین مجموعه‌ای از تجهیزات الکترونیکی، قطعات مکانیکی، سخت افزاری و نرم افزاری است. این سیمولاتور برای تمرین اپراتوری تاورکرین به صورت مجازی و شبیه به شرایط واقعی اپراتوری تاور کرین طراحی شده است. این سیمولاتور می‌تواند سه حرکت اصلی تاورکرین را انجام داده  و شرایط مطلوبی را برای آموزش گیرنده فراهم نماید. موتورهای مورد استفاده در این سیمولاتور مجهز به گیربکس بوده و با برق ۱۲VDC راه‌اندازی می‌شوند. این سیمولاتور همچنین مجهز به کلید قطع کن اضطراری، چراغ گردان و آژیر اضطراری می‌باشد.

آموزش اپراتوری تاورکرین

مکانیزم گردان

آموزش اپراتوری تاورکرین

مکانیزم محرک شاریوت

آموزش اپراتوری تاورکرین

مکانیزم محرک شاریوت

میل مهارها

آموزش اپراتوری تاورکرین

قطع‌کن‌ شاریوت

آموزش اپراتوری تاورکرین

مکانیزم قلاب

آموزش اپراتوری تاورکرین

وزنه‌های تعادل

آموزش اپراتوری تاورکرین

قطع‌کن‌ شاریوت

آموزش اپراتوری تاورکرین

کله قندی

آموزش اپراتوری تاورکرین

مکانیزم قلاب

مدیریت عامل شرکت بازرسی آستا، مهندس امید صالحی با بیان اینکه از محاسن این شبیه ساز صرفه‌جویی در زمان، سهولت و ایمنی در امر آموزش اپراتوری تاور کرین است افزود: با ساخت دستگاه شبیه ساز آموزش اپراتوری تاور کرین علاوه بر از میان برداشتن محدودیت تمرین برای اپراتورها و ریگرها، ایمنی آموزش نیز به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است.

برای دریافت مشاوره در خصوص بازرسی انواع جرثقیل و تجهیزات بالابری، صدور گواهینامه سلامت و دوره‌های بازرسی جرثقیل با کارشناسان شرکت بازرسی آستا تماس بگیرید.

۰ ۰ ۰ ۷ ۹ ۱ ۹ ۴ ۱ ۲ ۰

ارتقای کیفیت آموزش اپراتوری تاورکرین

آموزش اپراتوری تاورکرین به صورت تئوری اگرچه لازم است، اما هرگز کافی نیست. اپراتور تاورکرین باید بتواند مهارت خود را از لحاظ عملی نیز به اثبات برساند و سپس گواهینامه مربوطه را دریافت نماید. امکان تست عملی از اپراتورها در سایت بسیار محدود، پرهزینه و در برخی موارد نشدنی است. از این رو، سیمولاتور آموزش اپراتوری تاورکرین به آموزش دهنده و آموزش گیرنده کمک بسزایی خواهد نمود.

شرایط لازم برای گرفتن گواهینامه اپراتوری تاورکرین چیست ؟

  • یکی از مهمترین این شرایط داشتن صحت و سلامت روحی و روانی می باشد
  •  صحت و سلامت فیزیکی و همچنین صحت و سلامت قوای شنوایی و بینایی عالی می باشد .
  • نداشتن ترس از ارتفاع و توان جسمانی بالا رفتن از ارتفاع یکی دیگر از شرایط داشتن این شغل است
  • گذراندن دوره آموزشی لازم در خصوص اصول باربرداری و تجهیزات باربرداری و ایمنی باربرداری
  • گذراندن دوره عملی کار با تاور کرین
  • حداقل ۱۸ سال سن و داشتن مدرک دیپلم

برای تبدیل شدن به یک اپراتور تاور کرین تایید شده، باید مراحل زیر را رعایت کنید تا گواهینامه اپراتور جرثقیل برجی را دریافت کنید:

شرکت در دوره های آموزشی : برای تبدیل شدن به یک اپراتور تاور کرین گواهی شده باید آموزش های لازم را بگذرانید. این آموزش شامل آموزش در کلاس درس و تجربه عملی کار با جرثقیل برجی است. می توانید برنامه های آموزشی را در موسسات آموزشی خصوصی پیدا کنید.

شرکت در آزمون گواهینامه: پس از تکمیل آموزش های مورد نیاز، باید در آزمون گواهینامه شرکت کنید تا یک اپراتور تاور کرین معتبر شوید. این آزمون معمولاً دانش شما را در مورد عملکرد جرثقیل، رویه‌های ایمنی و مقررات آزمایش می‌کند.

گواهینامه خود را حفظ کنید: برای حفظ گواهینامه خود، باید دوره های آموزش مداوم و دوره های آموزشی را تکمیل کنید. علاوه بر این، باید هر چند سال یک بار گواهینامه خود را تمدید کنید تا مطمئن شوید که با آخرین قوانین و تکنیک های ایمنی به روز هستید.

کسب تجربه: برای تبدیل شدن به یک اپراتور موفق تاور کرین، باید تجربه کسب کنید. بسیاری از کارفرمایان ترجیح می دهند اپراتورهایی را استخدام کنند که تجربه قبلی دارند، بنابراین ایده خوبی است که برای کسب تجربه به دنبال موقعیت های ابتدایی یا کارآموزی باشید.

به طور کلی، گرفتن گواهینامه اپراتور جرثقیل برجی نیاز به فداکاری، کار سخت و تعهد به ایمنی دارد. با رعایت این نکات، می توانید شانس خود را برای تبدیل شدن به یک اپراتور تاور کرین تایید شده افزایش دهید.

همه انواع جرثقیل طبق استاندارد ASME و بر اساس دستورالعمل ایمنی وزارت کار بایستی هر ۶ ماه یک‌بار بازرسی شده و گواهینامه سلامت جرثقیل را دریافت نمایند. شرکت بازرسی آستا تمامی مدارک و مجوزهای مورد نیاز را از مراجع ذیصلاح (سازمان استاندارد، مرکز تایید صلاحیت شرکت‌های بازرسی و وزارت کار) دریافت نموده است. ما با پرسنل متخصص خود در سراسر ایران، آمادگی خود را برای انجام امور بازرسی جرثقیل اعلام می‌داریم.برای دریافت مشاوره در خصوص بازرسی انواع جرثقیل و تجهیزات بالابری، صدور گواهینامه سلامت و دوره‌های بازرسی جرثقیل با کارشناسان شرکت بازرسی آستا تماس بگیرید.

۷۰۰۰ ۴۹۱۹ ۰۲۱

ثبت نام دوره های بازرسی جرثقیل

برای مطالعه و آشنایی بیشتر با دوره های مربوطه (آموزش بازرسی انواع جرثقیل ،آموزش ایمنی ،اپراتوری و بازرسی جرثقیل سقفی و دروازه ای، آموزش ریگری ( کمک اپراتور جرثقیل)،آموزش ایمنی ، اپراتوری و بازرسی جرثقیل برجی ( تاورکرین)، آموزش ایمنی ، اپراتوری و بازرسی جرثقیل موبایل) کلیک کنید.

برای ثبت نام در هر کدام از دوره ها به لینک زیر بروید.

آشنایی با دوره ها
ثبت نام در دوره ها