سقوط جرثقیل خزشی در محله منهتن شهر نیویورک

حادثه واژگونی جرثقیل خزشی (چرخ زنجیری)  در نیویورک یک کشته و سه زخمی برجای گذاشت. این جرثقیل در محله منهتن شهر نیویورک در ساعت ۸:۳۰ صبح و بر روی خودروهای عبوری سقوط کرده است. پس از سقوط جرثقیل، یکی از زخمی شدگان این حادثه در خودروی خود محبوس شده بود که توسط تیم آتش نشانی نجات یافته و به بیمارستان منتقل شده است.

سقوط جرثقیل

یکی از شاهدان عینی که در هنگام حادثه پشت چراغ قرمز به انتظار سبز شدن چراغ ایستاده بود اظهار داشته است که: «جرثقیل جلوی من و در خیابان سقوط کرد، اگر چراغ سبز بود، احتمالاً من هم الان زنده نبودم».

این جرثقیل عظیم الجثه چرخ زنجیری که متعلق به شرکت Bay Crane بود، در هنگام سقوط به ساختمان مجاور نیز برخورد کرده است. شرکت Bay Crane در وب سایتش خود را متخصص در زمینه اجاره جرثقیل و خدمات تخصصی حمل و نقل معرفی می کند. بیل دِبلاسیو، شهردار نیویورک گفت: «با توجه به ابعاد غول آسای جرثقیل و شلوغی صبحگاهی خیابان در زمان وقوع حادثه، اینکه ابعاد حادثه گسترده تر از این نبوده بیشتر به معجزه شباهت دارد».

سقوط جرثقیل

برطبق دستورالعمل سازنده جرثقیل، وقتی که سرعت باد از ۲۵mph بیشتر می شود، جرثقیل بایستی جمع شده و به محل امن منتقل شود. کارگران نیز در حال انجام همین کار بودند که گویا دیر اقدام کردند و سرعت باد حادثه آفرید.

سخنگوی سازمان آتش نشانی نیویورک افزود:«به نظر نمی رسد که بارش برف عامل مهمی در ایجاد حادثه بوده باشد اما در تحقیقات ثانویه به آن نیز پرداخته خواهد شد».

ارتفاع بوم جرثقیل واژگون شده ۵۶۵ فوت (حدود ۱۷۲ متر) و ظرفیت آن ۳۳۰ تن بود.

سقوط جرثقیل خزشی در محله منهتن شهر نیویورک

منبع: The Telegraph

ترجمه: واحد تحقیقات و آموزش شرکت مهندسی و بازرسی فنی آستــــــا


شرکت بازرسی مهندسی آستـــــــا تنها شرکت دارنده هر ۳ مجوز بازرسی از مرکز تائید صلاحیت ایران ، سازمان ملی استاندارد ایران و مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت بهداشت کار در ایران

  • ارائه دهنده خدمات بازرسی و صدور گواهینامه سلامت تاورکرین ، انواع جرثقیل ها ، کلایمر ، بالابر کارگاهی، لیفتراک ، دیگ بخار و مخازن تحت فشار، سیستم ارتینگ و چاه ارت، بازرسی آسانسور، بازرسی جوش و NDT
  • ارائه دهنده خدمات آموزشی اپراتور تاور کرین و ریگری همراه با صدور گواهینامه

برای مشاوره، بازرسی و صدور گواهینامه سلامت با ما تماس بگیرید : ۴۹۱۹۷۰۰۰-۰۲۱

!Your trusted associate, asta