اهمیت بازرسی و نگهداری آسانسور

//اهمیت بازرسی و نگهداری آسانسور

اهمیت بازرسی و نگهداری آسانسور

اهمیت بازرسی و نگهداری آسانسور

امروزه وجود آسانسور در ساختمان‌های تجاری و مسکونی چند طبقه به یک امر لازم و ضروری تبدیل شده است. همانگونه که لازم است تا برای راه‌اندازی یک آسانسور با کیفیت مطلوب سرمایه‌گذاری شودْ همچنین نیاز است تا آسانسور بصورت منظم سرویس و نگهداری شود. بازرسی، تعمیر و نگهداری آسانسور علاوه بر افزایش ایمنی باعث افزایش طول عمر آن نیز می‌شود. در واقع نگهداری و بازرسی و تست آسانسور یک نکته کلیدی و مهم در مدیریت ساختمان بصورت مطلوب است.

نگهداری و بازرسی آسانسور بصورت منظم باعث می‌شود تا از تعمیرات بزرگ و پرهزینه آن جلوگیری شود. البته حتی اگر این تعمیرات و بازرسی‌ها بصورت مداوم انجام شوند، در برخی موارد لازم است تا آسانسورها بازسازی شوند وسیستم آنها با یک سیستم جدید جایگزین شود. فرآیند ارتقاء بخش‌های بحرانی آسانسور (بصورت کامل یا جزئی) باعث بهبود عملکرد، جلوگیری از خرابی‌ها و اتفاقات ناگهانی و افزایش ایمنی می‌شود. درواقع بازرسی‌های کامل همراه با تعمیر و تست روزانه می‌تواند به میزان قابل توجهی بهره‌وری آسانسور را با از بین بردن خرابی‌ها افزایش داده و مصرف انرژی را ۱۵٪ کاهش دهد. بعضی از ایرادهای فنی رایج در آسانسورها که با تعمیرات و نگهداری‌ برطرف می‌شوند عبارتند از:

  • خرابی در برق‌رسانی – بررسی‌های کیفیت قدرت برق می‌تواند گسل‌های معمولی در برق‌رسانی مانند ولتاژ پایین یا بالا را کشف کند. از آنجایی که آسانسورها نیاز به منبع تغذیه‌ برق بزرگی در ساختمان‌ها دارند، عملیات موتور آن‌ها می‌تواند تحت تأثیر مشکلات برق‌رسانی قرارگرفته و حتی باعث خرابی آن شود.
  • ساییدگی در قرقره‌ها می‌تواند با تعویض و جایگزین کردن آن‌ها برطرف شود.
  • آلودگی می‌تواند ناشی از روغنکاری نامناسب باشد.
  • بد عمل کردن بلبرینگ‌ها و ایجاد لرزش در آن‌ها

سایر ایرادها شامل کاهش سرعت آسانسور هنگام حرکت، کارنکردن زنگ‌های هشدار و نجات، بسته‌شدن درها برروی کسانی که در حال شوار شدن هستند صداهای عجیب و غریب از آسانسور می‌باشد. بنابراین حیاتی است که تجهیزات به درستی نگهداری شوند. انجام بازرسی سالانه آسانسورْ تشخیص مسائل خاص مربوط به عملکرد سیستم را آسان‌تر می‌کند.

شرکت مهندسی و بازرسی فنی آستـــــــا تنها شرکت دارنده هر ۳ مجوزبازرسی از مرکز تائید صلاحیت ایران ، سازمان ملی استاندارد ایران و مرکز تحقیقات و تعلیمات حفاظت بهداشت کار در ایران

  • ارائه دهنده خدمات بازرسی و صدور گواهی سلامت  تاور کرین ، انواع جرثقیل ها ، کلایمر ، بالابر کارگاهی ،  لیفتراک ، دیگ بخار و مخازن تحت فشار ، سیستم ارتینگ و چاه ارت
  • ارائه دهنده خدمات آموزشی اپراتور تاور کرین و ریگری همراه با صدور گواهینامه

با ما تماس بگیرید : ۴۹۱۹۷۰۰۰-۰۲۱

!Your trusted associate, asta

اهمیت بازرسی و نگهداری آسانسور
5 (100%) 1 vote
۱۳۹۷-۵-۲۳ ۰۵:۱۸:۳۳ +۰۴:۳۰

در باره نویسنده :

ثبت ديدگاه