دانلود استاندارد‌های ASME

//دانلود استاندارد‌های ASME
دانلود استاندارد‌های ASME ۱۳۹۷-۵-۲۷ ۰۷:۰۲:۵۱ +۰۴:۳۰

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا (به انگلیسی: American Society of Mechanical Engineers) و به اختصار ASME، یک انجمن علمی مهندسی با تمرکز در زمینهٔ مهندسی مکانیک است.

این انجمن در سال ۱۸۸۰ برای تدوین استاندارد دیگ های بخار بنیان گذاشته شد. امروزه این موسسه در راستای اهدای کمک مالی، برای توسعه تکنولوژی و توسعه نیروی انسانی به منظور بهبود افزایش کیفیت زندگی بشر فعال می‌باشد. این موسسه یکی از بزرگترین ناشران مجلات علمی و تخصصی می باسد و همه ساله تعداد زیادی همایش تخصصی و حرفه ای در زمینه های مختلف مهندسی مکانیک برگزار می کند. ASME بیش از ۱۳۰٬۰۰۰ نفر عضو در ۱۵۸ کشور دنیا دارد.

انجمن مهندسان مکانیک آمریکا یکی از قدیمی‌ترین سازمان‌هایی است که به دست به تدوین استاندارد زد. این انجمن بالغ بر ۶۰۰ استاندارد و آیین‌نامه نوشته است، شامل استانداردهایی در زمینه دیگ بخار و مخازن تحت فشار، آسانسورها، اندازه‌گیری جریان سیالات در کانال‌های بسته، جرثقیل‌ها، ابزار دستی و ماشینی.

بازرسی از جرثقیل ها و دستگاههای بالا برنده و همچنین لیفتراک که ملزم به رعایت امنیت جانی و مالی در محدوده خود می باشند, باید مطابق با استانداردهای تایید شده جهانی مورد ارزیابی و بازرسی قرار گیرند.  مجموعه کامل این استانداردها برای دانلود موجود می باشد که در ادامه می آید.

استانداردهای ASME B30:

استانداردهای ASME B31:

استانداردهای ASME B16:

استاندارد ASME BPVC: